Wielka Siostra Online

Newsy ze świata Big Brothera i mieszkańców domu Wielkiego Brata

Igor: “Czeka mnie operacja ręki, którą muszę sam sfinansować, związek się na mnie wypiął”.

Igor Jakubowski (1-0) udanie zadebiutował na zawodowym ringu. Podczas gali w Koninie jednogłośną decyzją sędziów pokonał Ukraińca Oleksiia Zhuka (2-1). Po pojedynku zdradził, że walczył ze złamaną ręką, a kontuzji nabawił się podczas przygotowań do zawodowego debiutu.

Igor sam opłaca rehabilitacje i leczenie swojej ręki!

W jednym z wywiadów Igor definitywnie podkreśla, że nie wiąże już przyszłości z boksem. Mówi, że ma dość użerania się ze związkiem. Twierdzi, że w momencie kiedy najbardziej potrzebował pomocy po mistrzostwach Europy z kontuzjowaną ręką, związek się na niego wypiął.

” Problemy ze stawem, dziura o średnicy około pół centymetra. Prawdopodobnie czeka mnie operacja, którą będę musiał sam sfinansować. By zdobyć na nią pieniądze, sprzedaję auto. Związek się mną nie interesuje, od marca odebrałem tylko dwa telefony. Jeden od trenera, czy wystąpię w meczu z Niemcami, drugi od księgowej, żebym oddał trzy i pół tysiąca za bilet powrotny z igrzysk w Rio. Musiałem wrócić wcześniej od innych, bo miałem problemy rodzinne, jednak nawet w takiej sytuacji postanowili mnie obciążyć. Od marca na badania, zabiegi, dojazdy itd. około 20 tysięcy złotych. Operacja kosztować będzie 8-12 tysięcy, więc pewnie drugie tyle potrzeba. Za samochód dostanę 50 tysięcy, mam nadzieję, że wystarczy, by wykurować się do końca.  “

Na pytanie prowadzącego wywiad o to czy bardziej boli Igora to, że nie wspomagają go finansowo czy to, że nie interesują się jednym z najlepszych zawodników Igor jasno odpowiada: “Nigdy finansowo mi nie pomogli. Nigdy. Nie spodziewałem się zatem, że teraz to się zmieni, ale boli to, że mają mnie gdzieś. Wywalczyłem wicemistrzostwo Europy, byłem na igrzyskach, jednak po kontuzji przestałem dla nich istnieć. Tak po ludzku, to jest przykre. Nie jestem jednak mściwy, niech żyją sobie w tym wirtualnym zakłamanym świecie, a ja będę robić swoje. Jedno wiem na pewno – nigdy więcej nie wystąpię już pod egidą PZB. “

“Mimo kontuzji startowałem dalej gdyż Chabros zapewniał mnie, że muszę pojechać na mistrzostwa Europy, bo wtedy spełnię kryteria i dostanę stypendium PKOl. Chodziło o program olimpijski Tokio 2020, z boksu wybrano mnie i Elżbietę Wójcik. Miałem obawy, w końcu boks to nie szachy, ale doszedłem do wniosku, że ręka i tak rozwalona, a ja muszę myśleć przyszłościowo. Stypendium mnie skusiło, ale po powrocie z mistrzostw temat ucichł. Do dziś nie zobaczyłem złotówki z tego stypendium. Pytałem w związku, ale tam wszyscy na mnie obrażeni za tę kontuzję. Tak, jakbym doznał jej specjalnie. Cyrk. ” – kontynuuje dalej Igor.

Igor w wywiadzie mówi, że chciałby przejść kiedyś na zawodowstwo.
“Andrzej Wasilewski proponował kontrakt jeszcze przed igrzyskami w Rio, ale wtedy podziękowałem, bo chciałem pojechać na mistrzostwa Europy. Powiedział, że rozumie i żebym się odzywał. Najpierw muszę doprowadzić rękę do pełnej sprawności. Trudno mieć wymagania, trudno negocjować, gdy nawet się nie wie, kiedy będzie można rozpocząć treningi. “

Igor ma również plan na życie:
“– Plan na życie jakiś mam. Chcę pójść na psychologię i zostać trenerem mentalnym. Teraz prowadzę zajęcia bokserskie z dziećmi oraz treningi w siłowni, ale z tego nie da się wyżyć. To groszowe sprawy. Na szczęście mam podpisaną umowę z pewną firmą cateringową i za jej promowanie dostaję jedzenie. Tak samo jest z siłownią – typowy barter, ja ich promuję, oni pozwalają mi u siebie trenować. Wracając do pytania – priorytetem nadal jest boks i zawodowy kontrakt, ale jak się nie uda, to też dam radę.”


Co wiemy więcej o Igorze?

Będąc kadetem walczył w kategorii wagowej do 66 kg. Jako junior występował w kategorii wagowej do 69 kg (do 2009) i potem do 75 kg. Podczas kariery seniorskiej (jednocześnie do 2014 startował w zawodach młodzieżowców) do 2011 występował w wadze średniej (do 75 kg), później półciężkiej (do 81 kg). Od 2013 jest zawodnikiem wagi ciężkiej (do 91 kg). Jego pierwszym i zarazem obecnym klubem jest Zagłębie Konin. W międzyczasie reprezentował klub PKB Lechma Poznań.

W 2012 w Biełojarsku zajął trzecie miejsce na turnieju World Cup of Petroleum Countries. W 2014 zwyciężył w Turnieju im. Feliksa Stamma oraz został mistrzem Unii Europejskiej. W Samokowie w 2015 został wicemistrzem Europy. Wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016, przegrywając pierwszą walkę. Do jego osiągnięć należą również cztery medale seniorskich mistrzostw Polski – trzy złote (2011, 2014, 2015) i jeden brązowy (2012). Trzykrotnie był mistrzem Polski młodzieżowców (2012, 2013, 2014), dwukrotnie juniorów (2009, 2010) i jeden raz kadetów (2008)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *